سبد خرید 0
مشاوره سئو

مشاوره سئو و بهینه سازی سایت

مشاوره سئو با محمد دهقانی، متخصص سئو سایت

مشاوره سئو سایت با هدف بهبود رتبه های سایت و افزایش فروش و ترافیک سایت صورت می گرد و ما در تیم SEOEDU آماده ارائه خدمات مشاوره سئو به جهت رشد کسب و کار شما در نتایج گوگل هستیم.

در جلسات مشاوره سعی ما بر این است تا به شما راه حل های خود را به جهت افزایش سرعت روند رشد شما در نتایج گوگل ارائه داده تا بتوانید بهترین اتفاقات را برای سایت خود رقم بزنید.

بررسی مشکلات سئو سایت

در خدمات مشاوره سئو، تمامی مشکلات سئو وبسایت شما بررسی و به شما گفته خواهد شد.

ارائه راه حل در جلسه مشاوره سئو

راه حل مشکلات شما و همینطور ترفندهایی برای کمک به سایت شما در این جلسات به شما گفته خواهد شد.

ارائه نقشه راه سئو

ارائه نقشه راه برای ماه های بعد سئو وبسایت شما در جلسه مشاوره

خدمات مشاوره سئو در SEOEDU

بررسی کامل وبسایت شما در جلسه مشاوره سئو

بررسی لینک سازی خارجی

در این جلسه مشاوره، بخش seo ofpage شما بررسی شده و در صورت دیدن مشکلات به شما گفته خواهد شد و همینطور نقشه لینک سازی شما را برایتان مشخص می کنیم.

بررسی لینک سازی داخلی

لینک های داخلی و همینطور نحوه چیدن استراتژی محتوایی شما بررسی می شود و در صورت وجود مشکل به شما گفته خواهد شد.

بررسی محتواهای شما

مطالب و محتوا شما کامل مورد بررسی قرار میگیرد و نکات سئو محتوا به شما گفته خواهد شد.

بررسی سئو تکنیکال

با استفاده از ابزارهای مختلف وبسایت شما بررسی شده و در صورت وجود مشکلات تکنیکال در سایت، راه حل ارائه می شود.

مشاوره سئو
رزرو مشاوره سئو
هزینه خدمات سئو

هزینه مشاوره سئو چقدر است؟

درمورد موضوع هزینه جلسات مشاوره سئو شما می‌توانید در قسمت فرم با توجه به مدت زمان مورد نیاز خود مشخص کنید. همین حالا می‌توانید از طریق فرم زیر نوبت و مدت زمان مشاوره خود را مشخص کنید.

سوالات متداول درمورد مشاوره سئو

در جلسه مشاوره سئو چه موارد بررسی می شود؟

سعی داریم تا در جلسات مشاوره سئو به شما تمامی نکاتی که به وبسایت شما کمک می‌کند تا سایت شما رشد کند، بررسی و به شما بگوییم.

جلسات مشاوره سئو به چه صورت برگزار خواهد شد؟

بعد از تکمیل فرم و رزرو وقت، با شما تماس گرفته خواهد شد و همینطور زمان جلسه با شما هماهنگ می شود.
جلسات در بستر گوگل میت و با اشتراک گذاری صفحه اجرا می شود تا شما تمامی مشکلات سایت خود را با ریز جزئیات مشاهده نمایید و با راه حل هایی که به شما داده میشود، آن ها را حل نمایید.

چرا باید SEOEDU را برای ارائه خدمات سایت در تهران انتخاب کنید؟

ما در مجموعه SEOEDU برای مشاوره سئو و طراحی استراتژی مناسب، توجه ویژه‌ای به شرایط بازار و رقیبان شما در شهر تهران داریم.

همچنین کلمات کلیدی را برای اجرای پروژه انتخاب می‌کنیم که برای شما درآمد ایجاد کنند. 

به همین خاطر با سفارش خدمات سئو سایت در تهران به مجموعه SEOEDU می‌توانید بیشترین درآمد را متناسب با بودجه‌تان داشته باشید.

خدمات مشاوره سئو

خدمات مشاوره سئو و بهینه سازی سایت

-چرا انقد آشفته‌ای؟

+ هرکار می‌کنم سایتم رشد نمی‌کنه!

-خوب بگو ببینم چه اقداماتی روی سایتت انجام دادی؟

+بک لینک خریدم، رپورتاژ رفتم، تولید محتوا منظم دارم ولی بازم نتیجه ای نمی‌گیرم!

شاید شما هم این سوالات در ذهنتان وجود داشته باشد و یا چنین شرایطی برایتان ایجاد شده باشد.

اینجاست که شما به کمک یک فرد با تجربه نیاز دارید تا بتوانید مشکلات سایت خود را پیدا کنید و همینطور مشکل را به صورت ریشه ای حل نمایید. شما می‌توانید با تکمیل فرم زیر یک زمان را برای مشاوره سئو با آقای دهقانی رزرو نمایید و از راهنمایی‌های ایشان برای بهبود رتبه های خودتون کمک بگیرید.

دقت داشته باشید بعد از تکمیل فرم زیر تیم سئو ادیو در کمتر از 1 ساعت با شما تماس خواهد گرفت و تاریخ و زمان دقیق مشاوره سئو را با شما هماهنگ خواهد کرد.

مشاوره سئو سایت

مشاوره سئو سایت

گاهی اوقات ممکن است در یک دوراهی گیر افتاده باشیم و یا اینکه در مقطعی از سئو قرار گرفته باشیم که نتوانیم برای پروژه تصمیم بگیریم و نیاز داریم تا شخصی با تجربه بیشتر، در این حوزه ما را راهنمایی کند.

به همین دلیل ما در seoedu خدمات مشاوره سئو را برای شما فراهم نموده ایم. ما در سخت‌ترین شرایط یا حتی در شروع کار می‌توانیم در کنار شما باشیم. مزیتی که استفاده از مشاوره سئو به شما می‌دهد این است که ما خارج از پروژه هستیم و با دید متفاوتی به پروژه وارد همکاری با شما خواهیم شد و حتما نظرات مفید و سودمندی را می‌توانیم به شما منتقل کنیم تا نقاط قوتی برای سایت شما باشد.

مزایای مشاوره با تیم سئو ادیو:

در ابتدا برای بنده بسیار باعث خوشحالی است که با یک دوست جدید ارتباط برقرار می‌کنم و از حضور شما در کنار خودم بسیار خرسند می‌گردم. شما با دریافت مشاوره از محمدرضا دهقانی به عنوان شخصی که در حوزه بهینه سازی سایت‌ها فعالیت می‌کند و پروژه‌ها موفق مختلفی را در حوزه‌های مختلف به دست آورده است کمک دریافت کنید و وبسایت خود را به بهترین شکل ممکن بهبود بخشید.

اگر سئو کار تازه کار هستید و نمی دانید چگونه باید شروع کنید!

اگر در مقطعی هستید که دیگر نمی دانید چه حرکتی اجرا کنید!

یا حتی هزاران اگر دیگر در ذهن شما وجود دارد!!

اصلا نگران نباشید. همین حالا فرم زیر را تکمیل کنید تا بنده با شما تماس بگیرم و با کمک هم تصمیمات مهمی را در مورد سایت شما بگیریم.

خدمات مشاوره سئو در seoedu

ما در seoedu در زمینه مشاوره سئو به شما خدمات زیر را ارائه می‌دهیم:

 • تحلیل سئو تکنیکال سایت

  در این قسمت ما به بررسی سئو تکنیکال شما که شامل مواردی از قبیل؛ سرعت، فعال بودن اسکیما کدها، بررسی تگ های هدینگ سایت، متا دیسکریپشن و… را مورد تحلیل قرار می‌دهیم. در هر کدام از بخش ها که ایراداتی در سایت شما وجود داشته باشد آن ها را به شما با ارائه راهکار بیان خواهیم داشت.

 • بررسی سئو داخلی وبسایت

  همانطور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین بخش‌های سئو، سئو داخلی سایت که شامل لینک سازی‌های داخلی، بهینه بودن آلت تصاویر، بهینه بودن عنوان ها، درست انتخاب شدن لندینگ‌های کلمات کلیدی و این موارد را مورد بررسی و تحلیل قرار خواهیم داد.

 • بررسی و تحلیل سئو خارجی سایت

  در بخش سئو خارجی ما به بررسی لینک سازی‌های خارجی شما می‌پردازیم و در صورت داشتن هرگونه مشکل آن‌ها را به شما خواهیم گفت. در این بخش زمان تخمینی شروع رپورتاژ و بک لینک را نیز به شما اعلام می‌داریم.

 • بررسی گوگل آنالیتیکس

  در این قسمت ما به بررسی آنالیتیکس شما در صورتی که به وبسایت شما متصل باشد می‌پردازیم و نکاتی را به شما خواهیم گفت تا بتوانید با استفاده از آن ها میزان بانس ریت یا نرخ پرش خود را کاهش داده و همینطور میزان ماندگاری کاربر را نیز افزایش دهید

 • بررسی و تحلیل سرچ کنسول

  در این بخش ما به تحلیل سرچ کنسول شما می‌پردازیم و مشکلاتی که شما در طی پروژه سئو سایت خود با آن مواجه شده اید را تحلیل کرده و راه کار‌های حل مشکل را به شما ارائه خواهیم داد.

نکات مربوط به جلسه مشاوره سئو

 

مشاوره سئو از چه مشکلاتی جلوگیری می‌کند؟

اگر به عنوان یک وبمستر می‌خواهید از خدمات سئو استفاده کنید، ممکن است بپرسید مشاوره سئو از چه مشکلاتی جلوگیری می‌کند؟ در این خصوص می‌توان به موارد زیر اشاره نمود که به شرح زیر هستند:

اصلاح مسیر سئو سایت و استراتژی آن

ممکن است مسیری که برای سئو سایت در پیش گرفته‌اید دارای اشتباهاتی باشد. به عنوان مثال در مبحث لینکسازی خارجی، ساخت بک لینک به صورت غیرطبیعی و انبوه، در بازه زمانی فشرده و با انکرتکست‌های نامناسب از جمله این نمونه‌ها هستند. در این حالت مشاوره سئو می‌تواند با مرور اجمالی کارهایی که انجام داده‌اید، پرسش و پاسخ و مصاحبه با وبمستر یا سئوکار کم تجربه سایت شما، اشکالات مسیر سئو سایت یا استراتژی آن را بیان کند.

شتاب دادن در مسیر رشد و سئو سایت

یکی دیگر از مواردی که مشاوره می‌تواند در سئو سایت شما اثرگذار باشد، شتاب دادن به مسیر رشد و بهینه سازی سایت‌تان است. مشاورین سئو می‌توانند از طرق مختلفی این پدیده را ایجاد کنند که از آن جمله می‌توان به ارائه ترفندهای مختلف در فایل ارسالی، راهنمایی‌ها و نکاتی که برای رفع مشکلات موجود سایت ارائه می‌شوند و راهنمای سئوکار یا وبمستر اشاره نمود.

تکمیل آموخته‌ها و سوء تفاهم‌های احتمالی

همچنین کاربران می‌توانند به صورت مستقیم با مشاور سئو ارتباط گرفته و در جلسه، دانسته‌های خود را محک بزنند و آن را تکمیل کنند. به این نکته توجه کنید که حتما قبل از اخذ نوبت مشاوره با چنین اهدافی، آموخته‌ها و اشکالات احتمالی خود را مرور کنید تا در جلسه مشاوره سئو بتوانید با مدیریت زمان از این نوبت استفاده نمایید.  

آشنایی با مشکلات احتمالی که با مشاوره سئو حل می_شوند

چگونه می‌توانیم یک مشاوره سئو متخصص پیدا کنیم؟

ببینید زمانی که شما می‌خواهید برای سئو سایت خودتان مشاوره دریافت کنید، قطعا باید حساسیت بالایی را برای آن خرج کنید و با آن مانند انتخاب یک همسر برخورد کنید زیرا قرار است شخص مشاور، آینده کسب و کار شما را مشخص کند.

در دنیای وب افراد متخصص سئوکار زیادی وجود دارند که می‌توانند به شما راهکارهای زیادی را بدهند که البته تمامی راهکار‌ها درست بوده و هیچ کدام غلط نیست!

اما شما باید دنبال پرسودترین مشاور بگردید، کسی که بتواند بهترین نتیجه را برای شما خلق کند.

زیرا راهکار‌های زیادی برای این وجود دارد تا شما به صفحه اول گوگل برسید اما فقط 10 سایت هستند که در نتایج اول گوگل به نمایش گذاشته می‌شوند.

پس شما باید از کسی مشاوره سئو دریافت کنید که بتواند بیشترین سوددهی را برای شما ایجاد کند.

حالا چطوری مشاوره سئو متخصص خود را پیدا کنیم؟ حتی اگر دانش کافی از سئو نداریم!

برای این کار خیلی ساده و راحت می توان یک فرد متخصص را با چند آزمون کوتاه مورد سنجش قرار داد:

1- در ابتدا یک تماس با فرد مشاور داشته باشد.

هدف از این کار این است که شما آن فرد را بشناسید و ببینید چگونه اخلاقیات و روحیاتی دارد.

اگر او همانند یک رباط با شما در پشت تلفن صحبت می‌کند و فقط به موارد تکراری اشاره می‌کند قطعا نمی‌تواند متخصص باشد!

اما اگر شخص مشاور بهینه سازی سایت شما، در حال تلاش برای فهمیدن استراتژی سئو سایت شماست و می‌خواهد آن را بهتر درک کند و همینطور برای آینده شما می‌خواهد برنامه ریزی منسجم و خوبی را داشته باشد، قطعا می‌تواند یک شخص مناسب برای پروژه شما باشد.

2- تقویم محتوایی و برنامه ریزی برای آن

از مشاور seo خود بخواهید تا برای شما یک تقویم محتوای بسازد.

زمانی که از تقویم محتوای صحبت می‌کنیم منظور ما نوشتن 1 یا 2 مقاله نیست بلکه حداقل ماهانه 30 مقاله را شامل می‌شود.

پس اگر استراتژی درستی برای آن نباشد و تقویم محتوایی خوبی نداشته باشید، قطعا یک حرکت اشتباه می‌تواند کل زحمات یک ماه شما را بهم بزند.

3- انتظارات خود را شفاف بیان کنید البته کاملا منطقی! نه فضایی

زمانی که شما می‌خواهید مشاوره دریافت کنید باید انتظارات خود را از مشاوره کاملا شفاف کنید، برای این کار می‌توانید آن ‌ها را در یک فایل نوشته و به عنوان یک مدرک به شخص مشاور ارائه دهید.

اما باید توجه داشته باشید که شما حق ندارید که انتظار این را داشته باشید تا در کلمات کلیدی رقابتی در عرض یک هفته یا یک ماه اول به رتبه های برتر گوگل دست پیدا کنید!

زیرا سئو قطعا نیاز به زمان دارد و کلمات رقابتی نیز تلاش بیشتری را می‌طلبد.

4- داشتن ابزارهای دقیق seo

قطعا مشاور شما باید از جدیدترین ابزارهای سئو برای آنالیز وبسایت شما استفاده کند که در لیست زیر می‌توانید تعداد از این ابزارهای حرفه ای را مشاهده کنید.

 1. moz
 2. ahrefs
 3. seo spyglass
 4. screaming frog
 5. kwfinder
 6. keywordtool
 7. Answer The Public
 8. semrush
 9. FAQfox
 10. google keyword planner

مراحل مشاوره سئو تخصصی و خدمات آن

 

چه کسانی به خدمات مشاوره سئو نیاز دارند؟

خدمات سئو برای چه افرادی پیشنهاد می‌شود؟ چه کسانی به این سرویس نیاز دارند و باید از آن استفاده کنند؟ در کل خدمات مشاوره سئو محدود به افراد خاصی نیست و هر شرکت و مجموعه‌ای می‌تواند در صورت علاقمندی از آن استفاده کند. با این حال اگر بخواهیم افرادی که نیاز بیشتری به این خدمات دارند را معرفی کنیم می‌توان گفت:

 • کسب‌و‌کارهای آنلاین

بدون شک پلتفرم‌هایی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند، می‌بایست از این خدمات و مزیت‌های آن استفاده کنند. پلتفرم‌های آنلاین برای رشد و پیشرفت سایت خود باید همواره سایت‌شان را از زوایای مختلف بررسی و مشکلات آن را برطرف کنند. مشاوره سئو می‌تواند یک ارزیابی کامل روی سایت شما انجام دهد و مشکلات احتمالی آن را بیان نماید.

 • سایت‌های تازه تاسیس

یک گروه مهم دیگر از کسانی که می‌بایست از خدمات سئو سایت و مشاوره آن از همان ابتدا استفاده کنند، کسب‌و‌کارهای تازه تاسیس هستند. علت اهمیت مشاوره سئو برای این دسته از افراد زمانی مشخص می‌شود که بدانند سئو در ماه‌های اول، نکات بسیار مهمی دارد که بعدا موتورهای جستجو با توجه به فعالیت‌های آن دوره پلتفرم شما را ارزیابی می‌کنند. از تعیین بودجه خزش گرفته تا موضوع سایت، تعداد پست‌هایی که قرار می‌دهید، کیفیت و عدم کپی بودن محتوا و غیره. جلسه مشاوره سئو برای این افراد تا حدی جنبه آموزش هم دارد و همراه با بیان نکات مختلف و ارزیابی تنظیمات اولیه سایت شما خواهد بود.

 • وب سایت‌های راکد

در روند سئو سایت، موقعیت‌هایی ایجاد می‌شوند که سایت شما راکد خواهد شد. بدین معنا که از حالت طبیعی و رشد معمولی دارید خارج شده و یک وقفه ایجاد می‌شود. در این حالت پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه فعالیت ناگهانی یا غیرنرمالی انجام دهید، حتما سایت خود و آپدیت‌های هسته گوگل را بررسی کنید. همچنین خدمات مشاوره سئو به شما کمک می‌کند تا زوایای مختلف سایت خود را بررسی کرده و مشکلی که ممکن است نادیده گرفته شده باشد را برطرف کنید.

چه کسانی به خدمات مشاوره سئو نیاز دارند؟

منظور از مشاوره سئو سایت چیست؟

مشاوره سئو همچون سفارش تولید محتوا، یکی از خدمات برون سپاری در این حوزه است که می توانید برای بهینه سازی وب سایت خود انجام دهید. امروزه تبدیل شدن به متخصص سئو رفته رفته با عمیق تر شدن مفاهیم و سخت تر شدن الگوریتم های آن، نیاز به چند ماه تا چند سال زمان دارد. حال آنکه شما می توانید با استفاده از تجربیات و دانش شرکت های سئوکار، مانند SEOEDU با بیش از 5 سال سابقه، مسیر رشد کسب و کار خود را با سئو ظرف مدت زمان بسیار کوتاه تر طی کنید.

منظور از مشاوره سئو، استفاده از دانش و تجربیات چندین ساله یک متخصص بهینه سازی سایت است که از طریق ارائه خدمات زیر ارائه می شود:

  • بررسی و آنالیز کلی سایت.
  • بررسی مشکلات ظاهری سایت.
  • بررسی مشکلات ایندکس سایت.
  • بررسی مشکلات سایت در سرچ کنسول.
  • بررسی سئو تکنیکال و تگ های HTML سایت.
  • کشف مشکلات سئو داخلی و خارجی سایت که ممکن است از دید وبمستر پنهان مانده باشد.

علاوه بر عیب یابی، دومین و مهم ترین بخش مشاوره سئو، ارائه راه حل برای برطرف کردن این مشکلات است که با تکیه بر دانش و تجربه بدست می آید. در مشاوره سئو، متخصص SEO می کوشد با ارائه یکسری راه حل، رتبه وب سایت شما را در نتایج گوگل بهینه تر کرده و این کار با بررسی پارامترهای مختلف اعم از بررسی محتوا، کیورد تارگتینگ، لینکسازی داخلی، مشکلات سئو تکنیکال و غیره انجام می شود. در ادامه به بررسی خدمات مشاوره سئو به صورت دقیق تر می پردازیم. در نهایت مشاور سئو باید یک خروجی یا گزارش از کل موارد مذکور به وبمستر ارائه کند.

هدف از مشاوره سئو چیست؟

به صورت خلاصه، هدف اصلی بهبود وضعیت رتبه صفحات سایت شما، بهینه سازی و رفع مشکلات سایت در سئو از جمله ایندکس شدن، کندی ایندکس، ارورها، مشکلات سرچ کنسول، کاهش سرعت و نشان دادن مسیر سئو سایت به وبمستر می باشد. همچنین مشاوره سئو می تواند با هدف ارائه استراتژی برای بهینه سازی سایت، برندسازی یا پرسونال برندینگ (در سایت های شخصی) و افزایش نرخ CTR و فروش انجام شود.

درخواست مشاوره سئو سایت

متخصص و مشاور سئو کیست؟

متخصص و مشاور سئو، صرفا یک فرد خاص نیست بلکه معمولا از یک تیم تشکیل می شود تا جنبه های مختلف سایت شما از جهت سئو داخلی، خارجی و سئو تکنیکال بررسی کند. اگر بخواهیم مشاوره سئو را در یک جمله تعریف کنیم باید گفت:

  • مشاور سئو، فرد یا شرکتی است که با عنوان SEO Consultant شناخته شده و در زمینه بهینه سازی سایت دانش و تجربه کافی را دارد. این افراد می توانند با ارائه راهکارهای مختلف، به افزایش رتبه سایت شما کمک کرده و آمار ورودی و ترافیک سایت شما را افزایش دهند. آنها می توانند مشکلات مربوط به خزش، ایندکس و رتبه گرفتن صفحات سایت شما را برطرف کنند.

مهارت ها و توانایی های یک متخصص سئو عبارتند از: آشنا بودن با استراتژی ها و مفاهیم سئو، ارائه استراتژی و راه حل های سئو شخصی سازی شده متناسب با نیاز کسب و کارها، آشنایی و استفاده از ابزارهای سئو، توانایی تجزیه و تحلیل داده ها، تعیین مشکلات و مسیر سئو سایت. اگر قصد دارید به یک مشاوره سئو متخصص و حرفه ای تبدیل شوید، می توانید این مسیر را با منتورینگ سئو و دوره سئو جامع SEOEDU در مدت زمان کوتاه تری طی کنید.

متخصص سئو چه کسی است؟

چرا به مشاوره سئو حرفه ای نیاز داریم؟

مشاوره سئو چه تاثیری در کسب و کار شما دارد؟ چرا باید هر از گاهی از خدمات مشاوره سئو سایت خود توسط تیم های تخصصی سئو استفاده کنیم؟  در پاسخ می توان به دلایل زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • رشد کسب و کار و سایت:

دریافت خدمات مشاوره سئو به معنای برداشتن گام هایی فراتر از بهینه سازی سایت شما است که این کار با تجزیه و تحلیل کامل سایت توسط افراد متخصص دیگر انجام می شود. در نتیجه با تکیه بر تجربه و دانش آنها، رشد کسب و کار شما رقم خواهد خورد.

 • صرفه جویی در زمان:

یکی از دلایل اهمیت مشاوره سئو، صرفه جویی و کوتاه تر کردن زمان رسیدن به نتایج و رتبه های بالاتر است. البته به این نکته توجه کنید که سئو یک ترفند بازاریابی کوتاه مدت نیست و لازم است گام به گام پیش برود. با این حال، دانستن مسیر و اتخاذ تصمیم های صحیح در هر مرحله، مسیر را کوتاه تر می کند.

 • آنالیز کامل سایت:

استفاده از خدمات مشاوره سئو، مانند یک آزمایش چکاپ برای سلامت سایت شما است که هر از گاهی به آن نیاز دارید. همچنین می توان از آن به عنوان یک راهکار درمان، زمانی که در یک جایگاه گیر کرده اید، استفاده کرد. خدمات مشاوره سئو به شما کمک می کنند تا سایت خود را به صورت کامل هم از نظر سئو داخلی، خارجی و نیز سئو تکنیکال بررسی کرده و یکبار به صورت کامل از فیلترهای مختلف سلامت آن را ارزیابی کنید.

 • کاهش هزینه‌ها

کاهش هزینه های بی جا، صرفه جویی در سرمایه و اصلاح مسیر سئو سایت.

نکته: استفاده از نتایج مشاوره سئو تا حد بسیار زیادی به تجربه و تخصص محلی که از آنجا این سرویس را دریافت کرده اید وابسته است.

اهمیت مشاوره سئو چیست؟

خدمات مشاوره سئو حرفه‌ای چه تفاوت‌های متمایز کننده‌ای دارند؟

فرق بین یک مشاوره سئو حرفه‌ای با مدل معمولی آن چیست؟ چه تفاوت‌های متمایز کننده‌ای بین این دو وجود دارند؟ در پاسخ به این پرسش می‌توان به چند فاکتور مهم زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • ارائه گزارش کامل: یکی از مهم‌ترین نقاط قوت خدمات مشاوره سئو حرفه‌ای، ارائه گزارش است که می‌توانید اطلاعات کامل آنالیز سایت خود را به صورت دسته بندی شده دریافت کنید.
 • نکات کلیدی: با توجه به اینکه خدمات حرفه‌ای مشاوره سئو از سوی سئوکارهای مجرب ارائه می‌گردند، می‌توانید نکات بسیار کلیدی و جذابی را در این مشاوره‌های اختصاصی بیابید. در این حالت علاوه بر رفع مشکلات سایت، درک و دانش شما در این حوزه نیز بیشتر خواهد شد.
 • پوشش بخش‌های مختلف: یک مزیت مهم دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، پوشش بخش‌های مختلف سایت شما است. از سئو داخلی گرفته تا سئو خارجی، تکنیکال و غیره، همگی در مشاوره سئو حرفه‌ای ارائه می‌شوند. شما می‌توانید با دریافت این خدمات، تا حد بسیار خوبی تمام جنبه‌های سایت خود را ارزیابی و اصلاح کنید. معمولا خدمات مشاوره سئو کامل، هزینه بیشتری دارند. شما می‌توانید این سرویس ویژه را از سایت SEOEDU نیز دریافت کنید.
 • تاثیر ملموس: در نهایت چیزی که می‌تواند کارآمد و حرفه‌ای بودن خدمات مشاوره سئو را اثبات کند، تاثیر ملموسی است که بر سایت شما خواهد گذاشت. در این حالت راهکارهای احتمالی که ارائه می‌شوند، قادرند تا سایت شما را به حد بسیار خوبی از شرایط راکدی که دارد نجات داده و یا منجر به افزایش رتبه، بیشتر شدن سرعت یا بهبود تجربه کاربری، کاهش نرخ بانس ریت، افزایش تعامل کاربران، بیشتر شدن ترافیک یا ایمپرشن و کاهش خطاهای گوگل در سرچ کنسول گردد.

خدمات مشاوره سئو حرفه‌ای چه تفاوت‌های متمایز کننده‌ای دارند؟

چه زمانی نیاز به مشاوره seo برای وب سایت خود دارید؟

مشاوره seo زمانی می‌تواند برای شما مفید باشد که یک تیم متشکل از طراح سایت و برنامه نویس، محتوا نویس و سئو کار داشته باشید و برای هدایت آن‌ها، نیاز به یک مشاوره سئوی حرفه‌ای داشته باشید.

در این صورت مشاوره‌ی بهبود رتبه سایت می‌تواند با رهبری تیم شما، مجموعه‌ی شما را به رسیدن به اهدافش نزدیک‌تر نماید.

پس اگر یک تیم برنامه نویس، سئو کار و طراح سایت دارید ولی هنوز به نتیجه ی دلخواه نرسیده‌اید، شک نکنید که یک تیم مشاوره‌ی سئوی خوب و با تجربه می‌تواند شما را به موفقیت در کسب و کارتان برساند.

آشنایی با ویژگی های بهترین مشاوره سئو سایت

ممکن است برای شما هم این پرسش مطرح شود که بهترین مکان برای آنکه بتوانید از آنجا مشاوره سئو را دریافت کنید کجاست؟ در پاسخ می توان به چند ویژگی و فاکتور زیر اشاره کرد که می تواند بهترین محل مشاوره سئو سایت را برای شما تعیین کند. این موارد عبارتند از:

استفاده از یک تیم مشاوره سئو:

به طور معمول، مشاوره سایت نیاز به بررسی پلتفرم شما از جنبه های مختلف دارد. از سئو داخلی گرفته تا سئو تکنیکال که به مهارت های برنامه نویسی نیاز دارد، ارزیابی سایت از نظر سئو خارجی، سوشیال سیگنال ها و غیره. به همین خاطر باید به دنبال جایی باشید که مشاوره سئو به صورت تیمی برای سایت شما انجام می شود.

 • ارائه گزارش و بررسی دقیق نقاط ضعف:

گزارش، خروجی است که مجموعه مشاوره سئو با ذکر تمام مشکلات و راه حل ها به شما ارائه می کند. بسیار مهم است که گزارش های کاملی برای سایت شما ارائه شود که از نظر تنوع اطلاعات، درج جداول، نظم و ترتیب و حجم آنها متناسب با بزرگ بودن سایت شما، جامع و کامل باشند.

 • ارائه راه حل برای رفع مشکلات سایت و سئو آن:

اگر می خواهید میزان مهارت و ارزش سایت خود را بدانید، لازم است به راه حل های ارائه شده در گزارش توجه کنید. هرچقدر این راه حل ها تخصصی تر و موشکافانه تر باشند، مشاوره سئو سایت به صورت دقیق تر انجام شده است.

 • بررسی نظرات مشتریان:

در نهایت بهتر است به سراغ نظرات مشتریانی بروید که در گذشته از خدمات مشاوره سئو سایت استفاده کرده اند. تجربه آنها از راه حل ها و موثر بودن نتایج مشاوره را جویا شده و در صورت مفید بودن خروجی، می توانید با اطمینان بیشتری مشاوره سئو سایت خود را انتخاب کنید.

ویژگی های بهترین مشاوره سئو سایت

مشاوره سئو کسب و کار چیست؟ + مزیت های آن

منظور از مشاوره سئو کسب و کار، کمک به رشد پلتفرم‌های آنلاینی است که به صورت مجازی کسب درآمد یا فعالیت می‌کنند. این کار برای شرکت‌ها و کسب و کارهایی انجام می‌شود که قصد دارند خود را به رتبه‌ بندی بالایی در نتایج موتور جستجو رسانده و بیشترین جذب ترافیک را داشته باشند.

برحسب اینکه کسب‌و‌کار شما دارای فروشگاه فیزیکی است یا خیر، چقدر پتانسیل برای کسب درآمد اینترنتی دارند و غیره، مشاوره سئو بسیار مهم خواهد بود. در مشاوره سئو کسب و کار، بسیار مهم است که متخصص SEO اطلاع کاملی از وضعیت سئو، رقبای کسب و کار، آنلاین شاپ‌ها و حوزه کاری آنها داشته باشد تا بتواند نیاز کارفرما را برای رسیدن به رتبه‌های برتر گوگل به درستی سنجیده و گزارش دقیق‌تری را برای موفقیت کسب و کار ارائه کند.

نکته: مدل‌های مختلفی از مشاوره سئو برای کسب‌ و کارها وجود دارند. به عنوان مثال، این خدمات می‌توانند به منظور ارائه راهکارهایی برای افزایش ترافیک و بازدید از سایت شما انجام گیرند. این حالت به ویژه برای شرکت‌ها که قصد برندسازی و جا انداختن نام خود در یک حوزه کاری را دارند، به شدت کاربردی است. مدل دیگر، مشاوره‌ای است که صرفا به منظور ارائه راهکارهایی برای افزایش درآمد شما از آنلاین شاپ انجام می‌گیرد. در این بخش، مشاوره سئو با تمرکز بر فرصت‌هایی که سایت شما فاقد آن است یا همچنان پتانسیل آن را دارد تا در بخش درآمدزایی بهتر عمل کند، پرداخته می‌شود.

مزیت‌های مشاوره سئو کسب و کار

برخی از مزیت‌های مشاوره سئو کسب و کار عبارتند از:

 • بیشتر دیده شدن

با راهکارهایی که سئوکار برای کسب و کار شما ارائه می‌کند، خواهید توانست رتبه صفحات سایت خود را در گوگل بیشتر کنید. در نتیجه آمار ایمپرشن و بازدید از صفحات سایت شما افزایش می‌یابد.

 • تشخیص فرصت‌های دیده نشده

یک مزیت برای مشاوره کسب و کار آن است که می‌توانید پلتفرم خود را از دید یک فرد متخصص دیگر مشاهده کنید. در نتیجه وضعیت کسب‌و‌کار از ابعاد دیگر بررسی شده و فرصت‌هایی که ممکن است نادیده گرفته شده یا دست کم گرفته شده باشند، برای شما آشکار خواهند شد.

 • رشد سریع تر

اگر سرعت رشد کسب‌و‌کار شما در سئو کند است، این مشکل می‌تواند ناشی از رقابت، وجود مشکلات سئو در سایت و یا استراتژی نادرست باشد. سئوکار در مشاوره سئو کسب و کار به شما کمک می‌کند تا در مواجهه با این چالش‌ها بهتر عمل کرده یا آن را اصلاح کنید.

مشاوره سئو کسب و کار و مزیت های آن

انواع مشاوره سئو چیست؟

همانطور که خدمات سئو به دسته بندی های مختلفی براساس نوع سایت تقسیم می شود، می توان مشاوره سئو را نیز براساس ماهیت و تکنولوژی سایت به شیوه های زیر تقسیم کرد که عبارتند از:

 • مشاوره سئو کسب و کارهای خدماتی:

این نوع وب سایت ها می بایست بیشتر بر روی سئو، تجربه کاربری و طراحی آن (UI/UX) و معرفی برند و خدمات خود کار کنند. در نتیجه مشاوره سئو نیازمند بررسی دقیق به خصوص در بخش سئو داخلی و خارجی خواهد بود.

 • مشاوره سئو وب سایت های شخصی:

در سئو این سایت ها، پرسونال برندینگ اهمیت بسیار زیادی دارد. به طور معمول، مشکلات تکنیکالی این سایت ها پایین بوده و باید سئو سایت بیشتر از جنبه داخلی مانند تولید محتوا، کیورد تارگتینگ و سرعت سایت بررسی شود.

 • مشاوره سئو وب سایت های فروشگاهی:

یکی از مهم ترین نوع مشاوره سئو مربوط به سایت های فروشگاهی است که معمولا مشکلات تکنیکالی و داخلی بسیاری دارند. از آنجایی که رقابت در این نوع سایت ها بسیار بیشتر است، سئو خارجی، راه اندازی کمپین های تبلیغاتی و افزایش نرخ CTR از موضوعات بسیار مهم هستند. شما می توانید مکمل استفاده از خدمات مشاوره سئو این وب سایت ها، از دوره سئو سایت فروشگاهی SEOEDU با بیش از 15 ساعت آموزش کامل نیز استفاده کنید.

همچنین براساس نوع پلتفرم می توان خدمات مشاوره سئو را به 2 دسته زیر تقسیم کرد که عبارتند از:

 • مشاور سئو سایت وردپرسی:

در مشاوره سئو سایت های وردپرسی، سئوکار باید به صورت کامل به پلتفرم وردپرس آشنا باشد. از سوی دیگر، علاوه بر بررسی سئو داخلی و خارجی و تکنیکال سایت، می بایست تنظیمات تمام افزونه ها و وردپرس سایت را بررسی کرده تا از تداخل ها و درج اطلاعات نادرست جلوگیری کند. سئو این سایت ها با کمک افزونه ها و تنظیمات صحیح آنها، به خوبی قابل انجام خواهد بود. شما کاربران می توانید از خدمات مجموعه SEOEDU برای سئو سایت وردپرس استفاده کنید.

 • مشاوره سئو سایت کد نویسی:

شاید بتوان گفت مشاوره سئو سایت های کدنویسی پیچیدگی بیشتری دارد. چراکه تیم سئوکار باید بر مباحث سئو تکنیکال و داخلی، آشنایی با تگ های مهم سئو (مانند تگ کنونیکال، تگ های title، هدینگ ها، meta description)، تعریف فایل های txt در این نوع سایت ها تسلط داشته باشد. به طور معمول، سئو این نوع پلتفرم ها باید با همکاری یک تیم برنامه نویسی انجام شود تا تمام تگ ها و متاتگ های سئو در سایت اعمال شوند.

انواع مدل های خدمات مشاوره سئو سایت چیست؟

وظایف مشاور سئو در جلسات مشاوره چیست؟

در رابطه با وظایفی که مشاورین سئو باید در جلسات مشاوره و پس از درخواست کاربران انجام دهند می توان گفت:

 • بررسی وضعیت سئو داخلی:

سئوکار در این بخش می بایست گزارشی از وضعیت سایت در قسمت های مختلف مانند وضعیت تگ ها، توضیحات متا، تصاویر و تگ های آن، بهینه سازی سرعت و غیره ارائه کند.

 • بررسی وضعیت سئو خارجی:

سئوکار می بایست در این بخش وضعیت سایت شما را از جهت سوشیال سیگنال ها، لینک های خارجی، رپورتاژها، انکر تکست ها، بررسی بک لینک های مخرب از سایت های ضعیف و غیره بررسی کند.

 • آیا تحقیق کلمات کلیدی جزو وظایف مشاور در جلسه مشاوره سئو است؟

خیر؛ مشاوره سئو وظیفه تحقیق کلمه کلیدی سایت شما را برعهده ندارد بلکه باید بر نتایج حاصل از تحقیق کلمات کلیدی که انجام شده است، نظارت کند. این فرد باید مناسب بودن کیورد ریسرچ شما و ظرفیت های آن را به همراه معایبش تشخیص دهد.

 • سئو محلی:

سئو لوکال به شما کمک می کند تا بتوانید ترافیک بیشتر و هدفمندتری را از کاربران در محدوده جغرافیایی نزدیک خود جمع آوری کنید. خدمات مشاوره سئو در این بخش به این هدف کمک می کند. از جمله اقدامات مشاوره سئو در Local SEO می توان به بررسی وضعیت GMB یا Google My Business، بررسی Reviewهای کسب و کار، بررسی فرصت های کسب و کار شما برای لینک شدن با کسب و کارهای لوکال و تولید محتوای لوکال اشاره کرد.

 • تکنیکال سئو:

مشخص کردن مشکلات بخش سئو تکنیکال سایت یکی از مهم ترین کارهایی است که در مشاوره سئو انجام می شود. این کار با بررسی و بهینه سازی سرعت سایت، برطرف کردن و تشخیص مشکلات کراول و ایندکس سایت، منسجم کردن معماری و ساختار سایت، ریسپانسیو بودن سایت، بررسی مشکلات سرچ کنسول، بررسی متاتگ ها و غیره انجام می شود.

 • وضعیت محتوا:

یکی دیگر از خدماتی که می توانید از مشاوره سئو دریافت کنید، تعیین وضعیت تولید محتوا شما است. اگر نمیدانید تولید محتوا چیست، این مقاله را بخوانید. در این قسمت به بررسی وضعیت محتوا، صفحات یتیم، بدون ترافیک و ارائه یک لیست پیشنهاد از صفحات حذفی پرداخته می شود.

وظایف مشاوره سئو در خدمات سئو چیست؟

مشاوره تخصصی سئو چه مراحلی دارد؟

به صورت خلاصه، روند دریافت خدمات مشاوره حرفه ای سئو به شرح زیر می باشد:

  • اعلام آمادگی وبمستر برای دریافت خدمات سئو از طریق رزرو نوبت و ثبت فرم.
  • تماس اولیه با کاربر و دریافت اطلاعات اولیه.
  • پس از تایید اولیه، سایت شما برای تیم سئوکار در مجموعه SEOEDU ارسال شده و آنالیز سایت به صورت کامل انجام می شود. این پروسه ممکن است برحسب نوع و بزرگی یا حساسیت سایت طول بکشد.
  • آماده کردن گزارش برای ارائه نتایج آنالیز سایت.
  • ارائه راه حل ها برای مشکلات سئو سایت که می تواند در فایل گزارش ارائه شود.

با این حال ممکن است روال جلسه مشاوره سئو برای سایر سئوکارها و مجموعه های مختلف به صورت یک جلسه زنده برگزار شود. این کار به دلیل آنکه ممکن است سایت شما به صورت کامل توسط متخصص سئو بررسی نشود و نکات مهم سایت درنظر گرفته نشوند، توصیه نمی شود. همچنین ممکن است برخی خدمات مشاوره سئو به صورت دو مرحله ای با ارسال گزارش و برگزاری لایو زنده انجام گردد.

مهارت های یک مشاور سئو سایت کدامند؟

در حدود 43 درصد از کل سایت‌های دنیا بر بستر CMS وردپرس پایه گذاری شده‌اند. در نتیجه بهینه سازی این نوع سایت‌ها بیشترین درخواست را داشته و نیاز به دانش یا تجربه بیشتری دارند. اما مهارت‌هایی که یک فرد باید بر آنها تسلط داشته باشد تا بتواند اقدام به مشاوره سئو وردپرس کند چیست؟ در این خصوص می‌توان گفت:

 • شناخت ابزازهای Site Audit

سایت‌های وردپرسی همواره با مشکلات تکنیکال همراه هستند که بیشترین ضربه را به روند سئو می‌زنند؛ بنابراین مهم است که مشاور سئو وردپرس بتواند با ابزارهای بررسی و آنالیز تکنیکال سایت آشنا باشد. از جمله بهترین سایت‌ها در این بخش می‌توان به Ahref Audit، Gtmetrix و Semrush اشاره نمود.

 • آشنایی با پلاگین‌های سئو و امکانات آن

بدیهی است که یک مشاور سئو وردپرس باید بتواند با افزونه‌هایی که به جهت بهینه سازی سئو وردپرس توسعه داده شده‌اند، آشنایی داشته باشد. در این بخش‌ می‌توان به 2 پلاگین مشهور یعنی رنک مث و یوآست سئو اشاره نمود. به عنوان مثال مشاور سئو وردپرس باید بتواند از اسکیما‌های افزونه رنک مث یا یوآست سئو، روش‌های بهینه سازی محتوا مطابق با آن معیارها، تنظیمات صحیح برای ارتقا سئو صفحات سایت استفاده نماید.

 • بررسی وضعیت سرعت سایت

این مورد مربوط به تمام سایت‌ها است اما در پلتفرم‌های وردپرسی به جهت آنکه بیشتر رخ می‌دهد، اهمیت بالاتری دارد. در مشاوره سئو، متخصص باید بتواند با ابزارهایی همچون Pagespeed Insights گوگل یا جی‌تی‌متریکس، وضعیت سرعت سایت را بررسی کند. امروزه سرعت بهینه چه برای رتبه بندی سایت از دیدگاه گوگل و ایجاد تجربه کاربری مناسب، زیر 5-3 ثانیه می‌باشد.

مهارت های یک مشاور سئو وردپرس کدامند؟

نکات مربوط به جلسه مشاوره سئو که باید بدانید

حال لازم است به نکات مربوط به مشاوره سئو بپردازیم که به شرح زیر می باشند:

  • برای دریافت مشاوره سئو، پیدا کردن یک مجموعه مجرب و با سابقه بسیار مهم است. به دنبال مجموعه ای باشید که همانند SEOEDU، سالیان سال بر روی بهینه سازی سایت های مختلف فارسی و انگلیسی کار کرده اند.
  • حتما در هنگام ارسال درخواست مشاوره، جزئیات پلتفرم را وارد کنید. از جمله آدرس سایت، سیستم مدیریت محتوای سایت، حجم و بزرگی سایت، زمینه کاری، مشکلات احتمالی، مدت زمان مشاوره آنلاین، اطلاعات ارتباط مستقیم با مدیریت.
  • از آنجایی که جلسه مشاوره سئو به صورت ساعتی و با محدودیت زمانی برگزار می شود، بهتر است صرفا از پیشنهادات سئوکار استفاده کنید. بنابراین در جلسه سئو از بحث و مجادله پرهیز کرده و یا سوالات و ابهامات خود را در یک جلسه مشاوره سئو خصوصی درمیان بگذارید.
  • گزارش مشاوره سئو را دست کم نگیرید و تک تک ایرادات آن را با همکاری تیم خود و یا با برون سپاری آن، انجام دهید.

روش های مشاوره سئو به چه اشکالی انجام می شود؟

شیوه های مختلفی برای ارائه مشاوره سئو وجود دارد که عبارتند از:

مشاوره سئو تلفنی

در این حالت، مشاور سئو پس از ارزیابی اولیه سایت، نتایج آن را به همراه آنالیز زنده سایت از طریق تماس تلفنی با شما درمیان می گذارد. شما باید به عنوان یک وبمستر ابتدا درخواست خود را ارسال کرده و با پرداخت هزینه، نیاز به مشاوره سئو را اعلام نمایید. سپس متخصص سئو وب سایت شما را بررسی کرده و اقدام به ارائه توضیحات در بازه زمانی می‌نماید.

مشاوره سئو آنلاین

برخلاف روش مشاوره تلفنی سئو، در مشاوره آنلاین درخواست شما از طریق سایت برای متخصص سئو ارسال شده و پس از بررسی کامل، گزارش‌هایی در مدت زمان مقرر برای شما ارسال خواهند شد.

مشاوره سئو ویدیو کال

استفاده از تماس تصویری می تواند برای اطمینان خاطر بیشتر کاربر به جای تماس تلفنی انجام شود.

مشاوره سئو با ارسال گزارش

به طور معمول، مشاوره سئو تلفنی، ویدیو کال و حضوری جزوی از مدل مشاوره سئو سایت خصوصی درنظر گرفته می شوند که هزینه و زمان بیشتری برای آن لازم است. شما می توانید برای صرف هزینه کمتر، از مشاوره سئو سایت با ارسال گزارش استفاده کنید که تمامی نتایج آنالیز و ارزیابی سایت به همراه چارت ها و راه حل های آن از طریق یک فایل PDF ارائه می شوند. به عنوان مثال این سرویس با عنوان “آنالیز اختصاصی سایت” در مجموعه SEOEDU نیز ارائه شده است. شما کاربران می‌توانید همین حالا درخواست خود را از طریق فرم این صفحه برای ما ارسال کنید.

روش های ارائه خدمات مشاوره سئو

پیش نیازهای مشاوره سئو چیست؟

اگر قصد دارید برای مشاوره سئو اقدام کنید، لازم است پیش نیازهایی را برای انجام این کار درنظر بگیرید که به شرح زیر هستند:

تعیین هدف مشاوره

اولین موردی که می‌بایست در این بخش به آن اشاره کرد، تعیین اهداف شما از درخواست مشاوره است. به این نکته توجه کنید که در مشاوره‌های خصوصی، زمان مشاوره به شدت محدود بوده و لازم است برای جلوگیری از تضییع وقت، پرسش‌ها و اهداف خود از مشاوره را تعیین کنید.

تسلط کامل بر ساختار، سئو و محتوای سایت

مهم است تا فردی که برای دریافت مشاوره سئو سایت اقدام می‌کند، تسلط کاملی را بر ساختار و محتوای سایت خود داشته باشد. چراکه در طول مشاوره، ممکن است سوالاتی در مورد محتوا، وضعیت سئو، رنک‌ها و سئو تکنیکال سایت و غیره پرسیده شود. همچنین داشتن دانش فنی کامل می‌تواند درک شما را از مشاوره سئو و راهنمایی‌هایی که فرد مقابل ارائه می‌کند، افزایش دهد.

با این حال شما می‌توانید از خدمات آنالیز سایت در مشاوره سئو نیز استفاده کنید که بدون نیاز به مصاحبه رو در رو، سایت شما کاملا آنالیز شده و مشکلات فنی، داخلی و خارجی آن در قالب یک فایل به همراه داده‌های مرتبط آن ارائه می‌شوند.

بهینه سازی حداکثری سایت

همواره پیشنهاد می‌کنیم زمانی برای مشاوره سئو سایت مراجعه کنید که سایت خود را به تازگی راه اندازی کرده‌اید و نیاز به یک استراتژی دارید. اگر سایت شما مدت‌هاست که ایجاد شده و فعال است، زمانی برای مشاوره سئو سایت اقدام کنید که پلتفرم شما در حداکثر و ممتازترین حالت خود باشد. در این حالت شما می‌توانید اساسی‌ترین مشکلات سایت یا مواردی که جا افتاده و از آن آگاه نیستید را بیابید.

پیش نیازهای مشاوره سئو

مدت زمان مشاوره سئو چقدر است؟

مدت زمان استفاده از خدمات مشاوره سئو براساس درخواست کاربر تعیین می شود. این کار می تواند با ارائه خدمات مشاوره سئو ساعتی و یا چند ساعته انجام شده تا تمام نیاز و پرسش های مخاطب برطرف شود. کاربر می بایست با توجه به شدت مشکل و بزرگی سایت خود، مدت زمان مناسبی را برای بهینه سازی سایت درنظر بگیرد.

در صورتی که وبمسترها و صاحبین کسب و کار محدودیتی از نظر بودجه دارند، بهترین روش استفاده از خدمات مشاوره سئو ماهانه است. در این حالت شما می توانید مرحله به مرحله با رفع مشکلاتی که در هر جلسه مشاوره بیان شده است، اقدام به بهینه سازی وب سایت خود نموده و نتایج آن را تا جلسه مشاوره بعدی نیز مشاهده کنید. شما کاربران می توانید انواع خدمات سئو در یزد را از مجموعه SEOEDU دریافت کنید.

مدت زمان مشاوره سئو چقدر است؟

مشکلات احتمالی در دریافت خدمات مشاوره سئو چیست؟

ممکن است اگر به عنوان اولین تجربه، اقدام به دریافت خدمات مشاوره سئو می‌کنید، مشکلات و چالش‌هایی را مشاهده کنید. پس بهتر است کمی راجع به آنها اطلاعاتی داشته باشید. این موارد عبارتند از:

 • عدم واضح بودن مشکل شما که منجر می‌شود تا تمرکز تیم مشاوره سئو روی مباحث دیگر یا مطلب دیگری باشد. در این حالت مشاوره سئو ناقص انجام خواهد شد.
 • عدم استفاده از خدمات یک تیم معتبر که می‌تواند منجر به آن شود که تیم سئوکار تجربه و دانش کافی نداشته باشد. در این حالت، عملا بودجه شما به جهت مشاوره غلط یا نامناسب هدر می‌رود.
 • ناقص ماندن مطلب یکی دیگر از مشکلات احتمالی در جلسات مشاوره آنلاین و زنده است که به علت عدم انتخاب زمان مناسب برای این سرویس خواهد بود.
 • عمده کسانی که با تبلیغات فریبنده قصد جذب مشتری دارند و از اصطلاحاتی همچون “مشاوره سئو تضمینی صد در صد” استفاده می‌کنند، وعده‌ای دروغین را به مردم می‌دهند. به همین خاطر توصیه می‌کنیم به سراغ این تیم‌های مشاوره سئو مراجعه نکنید.
 • حتما به ریز سرویس‌هایی که در خدمات مشاوره دریافت می‌کنید، توجه کنید. شما به عنوان کاربر باید بدانید که سرویس‌های مشاوره می‌توانند صرفا به صورت آنلاین بوده و یا همراه با ارائه گزارش و راهکار برای حل مشکل سایت شما باشند.

همچنین بهتر است در سرویس‌های مشاوره آنلاین، از باکیفیت و فراهم بودن اینترنت مناسب برای جلوگیری از مشکلات احتمالی اطمینان حاصل کنید.

مشکلات احتمالی در دریافت خدمات مشاوره سئو چیست؟

فرق مشاوره سئو خصوصی و معمولی

علاوه بر روش‌های مشاوره سئو تلفنی، ویدیو کال و غیره، شما می‌توانید این نوع مشاوره‌ها را به صورت خصوصی و انحصاری نیز دریافت کنید. مبالغ درنظر گرفته شده برای این مدل مشاوره‌ها بالاتر از روش‌های دیگر است. تفاوتی که سئو خصوصی و معمولی دارد عبارتند از:

تمرکز و زمان بیشتر

معمولا مشاوره‌های سئو خصوصی با درنظر گرفتن زمان بیشتری انجام می‌شوند. در این حالت تمرکز بر روی پروژه شما و مصاحبه بیشتر خواهد بود. به این نکته توجه کنید که بهتر است با توجه به گستردگی سایت خود از این خدمات استفاده نمایید. همچنین شما می‌توانید با تقسیم تایم مشاوره در طول یک یا چند هفته، فرصت کافی را برای آنالیز سایت خود و ارائه توضیحات تکمیلی به مشاور بدهید.

دقت و کیفیت بالاتر

مشاوره‌های خصوصی توسط مشاور سئو ارشد انجام می‌شود و به همین خاطر از کیفیت و آنالیز دقیق‌تری برخوردار است.

آنالیز کامل‌تر

در نهایت می‌توان گفت مشاوره‌های سئو خصوصی داده‌های کامل‌تر و بعضا خاص‌تری را از سایت شما ارائه می‌کند.

با توجه به هزینه بالای این خدمات پیشنهاد ما به مخاطبان آن است که مشاوره سئو خصوصی را صرفا در زمان‌های حساس و یا چالش‌هایی که بسیار پیچیده‌ هستند استفاده کنید.

سئو خصوصی و عمومی

6 نکته مهم در انتخاب مشاوره سئو و استفاده از آن

چند نکته‌ای که می‌توانید در زمان انتخاب مشاوره سئو درنظر بگیرید را در ادامه بیان می‌کنیم که عبارتند از:

 • سعی کنید برای انتخاب مشاوره سئو، به سراغ مجموعه‌هایی بروید که فرد و متخصص اصلی یا یک تیم چند نفره برای مشاوره سئو سایت شما اقدام می‌کند. این خدمات در مجموعه SEOEDU توسط جناب دهقانی، متخصص و مدرس سئو انجام می‌شود.
 • اگر می‌خواهید مشکلات سایت خود را به صورت عمیق آنالیز و برطرف کنید، به سراغ خدمات مشاوره‌ سئو تخصصی و کامل بروید. این نوع سرویس‌های مشاوره به شما و تیم مقابل کمک می‌کنند تا ابتدا با آنالیز کامل سایت، مشکلات آن را در آورده و سپس برای رفع مشکلاتتان، راه‌های بیشتر و بهتر را با تسلط کامل ارائه کنند. اگر سایت بزرگ یا مشکلات متعددی دارید، حتما این مدل سرویس‌ها را انتخاب کنید.
 • پیشنهاد می‌کنیم در جلسه مشاوره، وبمستر یا سئوکار سایت و تیم مشاوره حضور داشته باشد. برای آنکه بتوانید نهایت استفاده را از این جلسه که تایم زمانی محدودی دارد ببرید، می‌بایست طرف مقابل درک کاملی از سئو و وضعیت سایت داشته باشد.
 • با توجه به محدود بودن مشاوره‌های کوتاه مدت که معمولا 1 تا چند ساعته هستند، پیشنهاد ما این است که تا حد امکان از بحث‌های حاشیه‌ای دوری کرده، اجازه دهید تحلیل سایت به طور کامل بیان شود. همچنین از این فرصت برای تمرکز بر مشکل اصلی استفاده کنید.
 • اگر از خدمات شرکت مشاوره سئو استفاده می‌کنید و به صورت آنلاین یا Live مشاوره را انجام می‌دهید، حتما با توجه به گستردگی سایت خود یا مشکلی که دارید، مدت زمان مناسب را انتخاب نمایید.
 • یک نکته مهم در انتخاب مشاوره سئو سایت، توجه به تکنولوژی ساخت سایت شما است. اگر از سیستم‌های مدیریت محتوا استفاده می‌کنید، به سراغ مشاوره‌های این نوع‌ سایت‌ها مثلا مشاور سئو وردپرس بروید. اگر سایت تخصصی که با کدنویسی راه اندازی شده است دارید، مشاورین آن نوع سایت‌ها را درنظر بگیرید.

5 نکته مهم در انتخاب مشاوره سئو و استفاده از آن

هزینه و قیمت مشاوره سئو سایت چقدر است؟

یکی از پرسش های متداول شما کاربران در مورد این است که هزینه مشاوره سئو چقدر است؟ هزینه مشاوره سئو به عوامل مختلفی وابسته است و در هر سایتی نرخ متفاوتی برای آن درنظر گرفته می شود. از جمله این فاکتورها می توان گفت:

  • میزان دانش و تجربه شرکت سئوکار.
  • گستردگی و ماهیت سایت.
  • خدمات مدنظر کاربر اعم از مشاوره سئو داخلی، خارجی، تکنیکال و غیره.
  • مدت زمان مشاوره حضوری و ساعتی.

شما کاربران می توانید برای درخواست مشاوره سئو سایت خود از مجموعه SEOEDU و مشاهده هزینه آن، از طریق فرم دریافت مشاوره اقدام کنید.

هزینه و قیمت مشاوره سئو سایت چقدر است؟ 

دلایل انتخاب SEOEDU برای مشاوره سئو چیست؟

خدمات و سرویس‌های مختلفی در بخش سئو از سوی SEOEDU ارائه می‌شوند که می‌توانید لیست کامل آنها را در منوی هدر و بخش “خدمات ما” مشاهده کنید. مشاوره بهینه سازی سایت یکی از این سری خدمات است که ماهانه تعدادی از کسب‌و‌کارهای نوپا یا با سابقه طولانی از آن استفاده می‌کنند. برخی از دلایلی که مشتریان به عنوان علل انتخاب ما برای مشاوره سئو بیان کرده‌اند، عبارتند از:

 • سابقه فعالیت و رزومه کامل

SEOEDU همانطور که از نامش پیداست، به صورت تخصصی در حوزه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت می‌کند. فرقی نمی‌کند برای مشاوره تلفنی سئو اقدام می‌کنید یا وب سایت خود را به ما ارجاع می‌دهید، تیم ما صرفا در این حوزه اختصاصی کار می‌کند. در طول 5 سال فعالیت، اکنون تیم قدرتمندی با مدیریت آقای محمدرضا دهقانی تشکیل شده است که تاکنون روی سئو صدها سایت کار شده است. به همین خاطر شما می‌توانید روی قوی بودن رزومه و مجرب بودن تیم SEOEDU حساب کنید و خدمات مشاوره یا سئو سایت‌تان را به ما بسپارید.

 • نمونه کار قوی

یکی دیگر از مزیت‌های مجموعه SEOEDU، وجود نمونه کارهای قدرتمند این مجموعه است. یکی از بهترین آنها، خود سایت SEOEDU می‌باشد که اکنون در رنک صفحه اول بسیاری از کلمات از جمله آموزش سئو، آموزش سئو سایت فروشگاهی، منتورینگ سئو، سفارش تولید محتوا و غیره است. همچنین تصاویر دیگری از نمونه کارهای پروژه‌های ما را در صفحه “خدمات سئو سایت” مشاهده می‌کنید.

 • تنوع هزینه مشاوره سئو

برحسب بودجه‌ای که دارید، خدمات مشاوره سئو سایت ما به گونه‌های مختلف و در رنج قیمت بیشتری ارائه می‌شوند. از مشاوره 30 دقیقه‌ای که کمترین هزینه را دارد گرفته تا مشاوره ماهیانه که به صورت منتورینگ است.

 • ارائه گزارش کامل

برای کسانی که به دنبال خدمات مشاور سئو کسب و کار هستند، سرویس “آنالیز اختصاصی سئو” پیشنهاد می‌شود. در این حالت شما می‌توانید آنالیز کاملی از سایت خود را داشته باشید که به همراه ارائه راهکارهای اختصاصی از سوی تیم SEOEDU خواهد بود. این سرویس شامل یک گزارش کامل خواهد بود که ظرف 20 روز آماده شده و بسیار مفید و مهم می‌باشد.

دلایل انتخاب SEOEDU برای مشاوره سئو چیست؟

چه انتظاراتی باید از مشاوره سئو داشته باشیم؟

 • برندینگ یا آگاهی از برند

اولین فایده ای که یک مشاور سئو می‌تواند برای یک تجارت کسب کند، افزایش آگاهی از برند است. گاهی این تصور غلط وجود دارد که قرار گرفتن در راس رتبه بندی موتور جستجو مهر تأیید برند است.

اگرچه می دانیم که همیشه اینگونه نیست، اما بسیاری از جستجوگران، رتبه های بالا را به عنوان تأیید برند تفسیر می‌کنند.

کلمات کلیدی معمولاً افرادی را که قبلاً نام شرکت شما را شنیده اند جذب می‌کند. سئو فقط محافظت از نام تجاری (برند) شما نیست، این امر همچنین می‌تواند باعث افزایش دید کسب و کار شما و در همین راستا افزایش فروش شما شود.

 • افزایش ترافیک هدفمند

صرفا داشتن یک سایت حرفه‌ای کافی نیست. این عمل مصداق این است که در جاده ای با کمترین ترافیک کسب و کاری را راه اندازی کنید و انتظار داشته باشید مردم شما را پیدا کنند.

هدف از SEO تدوین استراتژی‌های کارآمد برای ایجاد مخاطبان و مشتریان جدید است. بنابراین، اگر شما سایت خودتان را با سئو بالا نکشید، این افراد هرگز به وجود شما و کسب وکار شما پی نخواهند برد. متخصصان با تجربه سئو زمان می‌گذارند، تحلیل و بررسی های فراوانی انجام می‌دهند تا بیزینس، خدمات، محصولات شما را در معرض دید کاربران و مخاطبان قرار دهند و همچنین به شما در درک کامل نیازهای مخاطبانتان کمک کنند.

اگرچه ترافیک تنها بخشی از معادله رشد و فروش است، اما نقش مهمی دارد.

سئو می تواند مزایای بسیاری را در اختیار دارندگان وب سایت ها و سازمان ها قرار دهد.

جستجو یکی از مقرون به صرفه ترین روش های بازاریابی است که امروزه می‌توانید استفاده کنید، از ایجاد سر و صدای بیشتر در اطراف نام تجاری خود و افزایش بازدید آنلاین تا افزایش ترافیک و تبدیل آن به مشتری وفادار برای کسب و کارتان.

در این قسمت ما به شما درمورد اینکه شخص کارفرما می تواند چه توقعات یا انتظارات منطقی نسبت به مشاور سئو خود داشته باشد را بیان خواهیم داشت.

 • راهنمایی در بخش مدیریت هزینه ها: در این بخش بهترین کاری که یک مشاور می تواند انجام دهد این است که به شما کمک کند تا هزینه ها را کمتر کرده و یا طوری هزینه کند که شما به بهترین شکل ممکن از آن ها بهره ببرید.
 • شناخت و بررسی حوزه کاری شما
 • بهینه سازی ساختار صفحات محتوا وبسایت شما:در این بخش شخص مشاور seo، به تحلیل صفحات سایت شما پرداخته و بهترین ساختا را برای سایت شما پیشنهاد می کند. همینطور در این بخش نحوه پراکندگی و استفاده از کلمات کلیدی را به شما خواهد گفت.
 • بررسی کلمات کلیدی تارگت شده: مشاور در این بخش به شما کمک می کند تا کلمات تارگت شده را بررسی کرده و درصورت داشتن مشکل در صفحه لندینگ شما به شما ارائه داده و راهکار را اعلام کند.
 • بررسی و آنالیز رقبا و الگو برداری صحیح از آن ها
 • پیشنهاد متون مناسب برای بخش های مختلف سایت شما از قبیل دکمه ها، بنر ها و…
 • شناخت کافی از سیستم مدیریت محتوای مختلف
 • آشنا به الگوریتم ها و فاکتورهای رنک دهی گوگل
 • تعیین استراتژی لینک سازی خارجی
 • بررسی وضعیت هاست و دامنه سایت شما
 • تعیین استراتژی لینک سازی خارجی
 • پاسخ دهی به سوالات و اشکالات شما
 • تضمین ارائه راهکارهای مناسب و اصولی برای سئو سایت

تضمین مشاوره سئو

اول از همه این مورد را در نظر داشته باشید اگر شخصی یا مجموعه ای در ابتدای کار به شما تضمین صد در صدی کسب رتبه های برتر نتایج جستجو را داد، به هیچ وجه  همکاری را شروع نکنید و گول کلمه تضمین را نخورید.

چون در موتورهای جستجوگر تضمینی برای رسیدن به لینک و رتبه اول گوگل یا موتورهای جستجوگر دیگر به هیچ وجه قابل اعتماد نیست! سایت ها و نمونه کارهای موفق SEOEDU که با کمک و بهره گیری از خدمات و مشاوره سئو در صفحه اول گوگل قرار دارند، بهترین اثبات موفقیت کار مجموعه سئو ادیو است.

از طرف دیگر، موفقیت انجام پروژه سئو با اجرای صحیح و دقیق توصیه های ارائه شده در مشاوره‌ها رخ خواهد داد.

با توجه به اینکه اجرای سئو یک کار کاملاً تخصصی و حرفه ای است، توصیه می‌شود اجرای پروژه سئو را به متخصصان حرفه ای بسپارید.

مشاوره رایگان سئو سایت

مدیریت یک سایت کار چندان راحتی نیست و انتظار نمی‌رود که صاحبان سایت خود به تنهایی به تمام مهارت های لازم مسلط باشند. مشاوره سئو بر عهده سئو کار کاربلد است که بتواند با ارائه مشاوره‌های حرفه‌ای، صاحب سایت را در جهت رونق کسب و کار مربوطه راهنمایی کند.

اهمیت بهره گیری از مشاوره سئو

گاهی ممکن است شما به عنوان دارنده سایت اطلاعات کافی از نحوه مدیریت سایت نداشته باشید و یا با شیوه بهینه سازی آن برای افزایش رتبه آشنایی نداشته باشید؛ در این مواقع بهترین راحل این است که از مشاوره رایگان سئو سایت استفاده کنید.

Seoedu از لحظه شروع کار با شما همراه خواهد شد تا گام به گام سایت را در جهت بهینه سازی، افزایش رتبه و در نتیجه افزایش درآمد سوق دهد. در این مرحله شما با تکنیک های مناسب کسب و کارتان آشنا شده و همچنین در تمامی زمینه های کار خود از یک مشاور دلسوز بهره خواهید برد.

مشاوره آنلاین سئو با seo edu

مشاوره آنلاین سئو، در مجموعه seoedu با استفاده از اسکایپ انجام می شود و در مشاوره آنلاین تمامی مباحث و بخش ها به صورت دسکتاپ شیر بوده و شما عملا متوجه می شوید که چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است و از چه ابزار ها و کدام بخش های سایت شما بررسی صورت می‌گیرد.

در مدت زمانی که شما زمان مشاوره را رزرو می‌کنید ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا تمامی نکات و قواعد و مشکلات وبسایت شما را مورد بررسی و همینطور راهکارهای حیاتی و مهم را به شما بدهیم تا بتوانید بهترین نتیجه را از مشاوره آنلاین سئو سایت خود داشته باشید.

من تمام تلاشم را برای بهبود رتبه های سایت شما انجام خواهم داد و هرآنچه که تجربه کرده ام را در مشاوره آنلاین سئو به شما منتقل خواهم کرد تا بتوانید نتایج خوب و عالی را در گوگل دریافت کنید.

سوالات متداول

برخی از پرسش‌های متداولی که می‌توان راجع به مشاوره سئو بیان کرد عبارتند از:

دلایل اهمیت مشاوره سئو برای کسب‌و‌کارهای اینترنتی چیست؟

مشاوره سئو هم در زمان راه اندازی و نیز رشد و میانه کار ضروری است. از دلایل اهمیت این موضوع می‌توان به برطرف کردن مشکلات جا افتاده در سئو داخلی و خارجی، پشت سر گذاشتن رقبا و رشد سریع سایت اشاره کرد.

خدمات مشاوره سئو گوگل چیست؟

گوگل مشاوره سئو یا خدمات سئویی ارائه نمی‌کند. بلکه شما می‌توانید با مطالعه داکیومنت‌ها و دنبال کردن سرنخ‌هایی که کارشناسان موتور جستجوی گوگل در صفحات مجازی بیان می‌کنند، از راهنماهای کلی آنها استفاده کنید.

نقش شرکت ارائه دهنده خدمات مشاوره سئو چیست؟

این دسته از موسسات می‌توانند با تجربه بیشتری که دارند، نکات و راهنمایی‌های دقیق‌تر، کاربردی‌تر و کارآمدتری را برای شما ارائه کنند. در نتیجه تضمین موفقیت راه حل‌های آنها بیشتر خواهد بود.

28 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • به نظر من مشاوره سئو یکی از بهترین راه ها و به صرفه ترین راه برای رشد کسب و کار هست
  چون نه نیاز به سئوکار دارید و هم رشد کسب و کار خودمون رو شاهد هستیم

  • آره منصور جان، واقعا مشاوره سئو می تونه یکی از کارهایی باشه که به شما کمک کنه تا بتونی سئو سایتت رو خودت انجام بدی. اگر نیاز به اطلاعات جامع تر درمورد سئو داشتی پیشنهاد میکنم این مقاله رو بخونی
   seoeducate.ir/seo

 • ما برای وب سایت خودمون وبوناچی ‘ از آقای محمد رضا دهقانی مدیر سایت seoedu کمک و مشاوره گرفتیم که بعد از گذشت ۲ تا ۳ ماه آثار به شدت مثبتش رو تو سایت خودمون دیدیم ‘ عالی هستن ایشون در بحث مشاوره سئو

  • ممنونم محمد جان. امیدوارم از مشاوره سئو که از مجموعه سئو ادیو گرفتی بهترین استفاده رو برده باشی دوست من
   به امید دیدن شما در بهترین رتبه ها

 • من برای شروع اولین پروژه ام خیلی استرس داشتم و نمیدونستم از کجا باید شروع کنم.مشاوره ای که با شما داشتم واقعا کارساز بود و خیلی بهم کمک کرد
  واقعا ممنونم ازتون

  • سلام خانم نساج پور
   ممنونم ازتون امیدوارم از خدمات مشاوره سئو ما بیشترین استفاده رو برده باشین.

  • سلام وقتتون بخیر
   برای دریافت مشاوره سئو می تونید یکی از پلن های داخل همین صفحه رو انتخاب کنید و رزرو وقت رو انجام بدین
   باهاتون هماهنگ می کنم.

  • سلام
   بله مشاوره سئو به صورت تلفنی هم انجام میشه ولی ما از ابزارهای اسکایپ و گوگل میت استفاده می کنیم تا بتونیم دسکتاپ رو شیر کنیم و ایرادات سایت رو باهم جلو ببریم.

 • آیا دریافت مشاوره سئو از شما به افزایش رتبه سئو سایت من کمک می کنه؟

  • سلام وقتتون بخیر
   تا اینجا که مشاوره داشتم و به عزیزان کمک کردم شاهد رشد و تغییر در جایگاهشون روی کلمات مهم مشاهده کردم.
   من تمام سعیم رو می کنم تا در مشاوره سئو به شما کمک کنم که بتونید وبسایت خودتون رو به جایگاه های بهتر برسونید.

 • مشاوره سئو به صورت حضوری هم دارین؟
  چون واقعا لازم دارم تا یکی بیاد کنارم و بهم بگه چطوری باید انجامش بدم کارهام رو

  • سلام وقت بخیر
   مشاوره سئو حضوری نداریم، فقط به صورت آنلاین انجام میشه و حتی این مشاوره ها به صورت ویدیویی و با اشتراک گذاری دسکتاپ انجام میشه تا بتونید مشکلات سایت رو رفع کنید و همینطور متوجه بشید که چه اقداماتی لازمه روی سایت خودتون انجام بدین.

 • مشاوره آنلاین سئو شما به چه صورت انجام میشه؟
  میشه یه توضیحی درمورد فرآیند مشاوره بفرمایین؟

  • سلام درمورد مشاوره سئو آنلاین توسط تیم ما، باید بگم که ما با استفاده از ابزارهای آنلاین به ویژه اسکای روم و همینطور گوگل میت انجام میدیم تا صفحه رو هم با شما به اشتراک بذاریم و از این طریق، راحت تر جلسه مشاوره رو جلو ببریم تا شما رو هم با تمام موضوعات مربوط به سایتتون مطلع کنیم.

  • سلام وقت بخیر
   شما می تونید متناسب با نیاز خودتون وقت رو رزرو کنید. قیمت مشاوره سئو توسط تیم ما ساعتی 500.000 تومان هست.

 • سلام وقت بخیر جناب دهقانی
  ما دفترمون مشهد هست میخواستم بدونم مشاوره سئو در مشهد به صورت حضوری انجام میدین؟
  شرایط برای مشاوره حضوری وجود داره؟

 • من میخواستم برای سئو خارجی سایت و چیدن کمپین های رپورتاژ و بک لینک ازتون مشاوره سئو دریافت کنم
  آیا در این زمینه هم میتونین بهم مشاوره بدین؟

  • سلام وقت شما بخیر
   بله در جلسه مشاوره درمورد موضوع off page هم میتونیم صحبت کنیم، اما قبل باید مشکلات داخلی سایتتون بررسی بشه و اگر اوکی بود ایندفعه به سراغ پلن اجرای آف پیج برید.

 • سلام وقت بخیر
  هزینه مشاوره سئو که داخل سایت قرارداره، آپدیت هست؟ بعد از پرداخت هزینه به چه صورت جلسات برگزار و هماهنگ میشه؟

 • مشاوره سئوتون تلفنی هست یا حضوری؟
  تو صفحه درمورد نحوه برگزار جلسه چیزی نگفتین بزرگوار

  • سلام و ارادت
   جناب مصطفوی جلسات مشاوره سئو، داخل ابزار گوگل میت انجام میشه و به صورت انلاین هست.

دیدگاهتان را بنویسید

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://seoedu.ir/?p=1653

تست پاپ آپ

profile-pic (7)

سلام، چطورری؟!

من محمدرضا دهقانی هستم، موسس آکادمی سئو ادیو

یه هدیه رایگان برات دارم، روی دکمه زیر کلیک کن و هدیه ات رو رایگان دریافت کن